Kapen rreth 700 kilogramë kanabis

Kapen rreth 700 kilogramë kanabis

646 kilogramë kanabis dhe 3000 rrënjë u sekuestruan sot gjatë disa operacioneve nga policia. 310 kilogramë kanabis u sekuestruan sot në fshatin Nivicë të Tepelenës. 210 kilogramë kanabis u kap…

15 orë përpara

Vazhdojnë të kapen mijëra kilogramë kanabis

Vazhdojnë të kapen mijëra kilogramë kanabis

Sot, policia greke kapi një ton kanabis sativa dhe arrestoi gjashtë shtetas shqiptarë dhe një shtetas grek. Sipas policisë greke droga kishte ardhur nga Shqipëria. Gjatë javës së fundit, policia…

1 ditë përpara

Ulet numri i azilkërkuesve shqiptarë në Europë

Ulet numri i azilkërkuesve shqiptarë në Europë

11 700 shqiptarë më pak kanë aplikuar për statusin e azilantit në 28 vende të BE-së, gjatë tremujorit të dytë të 2016. Ky është përfundimi i raportit EUROSTAT, i cili…

2 ditë përpara

Pikëpamje

Pse luftojë për Valbonën tonë

Pse luftojë për Valbonën tonë

Kam nisur luftën për Valbonën. E kam nisur, sepse unë jetoj këtu. Dhe ashtu kam nisur…

Nga Catherine Bohne Selimaj,

Lajmet e fundit

  • Kryesoret
  • Politika
  • Ekonomia
  • Pikëpamje

Terra di Mezzo

Tahiri e il fumo al posto dell’arrosto

Tahiri e il fumo al posto dell’arrosto

“I problemi reali sono la poverta’, la disoccupazione, l’ingiustizia, e la diseguaglianza. Questi sono i problemi alla base che dobbiamo correggere, e dopo parallelamente…

Ramalitet

Edi Rama “citon” Milan Kunderën? Milan Kundera i përgjigjet.

PS e PDIU shfaqje humori në Dibër

Hapja dhe dialogu me Ancelotin

Plani i fundit Rama: Godinë mbi 30 katëshe në krah të Hotel Tiranës

Politika

Ekonomia