PDK publikon listën me kandidatë, Enver Hoxhaj i pari

PDK publikon listën me kandidatë, Enver Hoxhaj i pari

Partia Demokratike e Kosovës, PDK, ka publikuar të shtunën listën e saj me kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në vend të parë renditet Enver Hoxhaj, kandidati për kryeministër i PDK-së. Më...

12 orë më parë
Basha uron kreun e ri të CDU-së Armin Laschet

Basha uron kreun e ri të CDU-së Armin Laschet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha uroi, të shtunën, Armin Laschetin për zgjedhjen e tij në krye të partisë CDU, drejtuar më parë nga Angela Merkel. Në një postim në Twitter, Basha shkroi: “I nderuar Armin Laschet urime për zgjedhjen tuaj si kryetar i CDU-së. Shumë suksese në drejtimin e simotrës tonë CDU drejt fitores...

Nga Exit News 13 orë më parë

Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve, Kurti e Osmani të parët

Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve, Kurti e Osmani të parët

Lista e kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit kryesohet nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Albin Kurti është kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes. Vetëvendosja ka bërë publike, të shtunën, listën me 110 kandidatë për deputetë. Mes kandidatëve janë deputetët aktualë të LVV-së si Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu, Mimoza Kusari Lila, Arben Vitia,...

Nga Exit News 13 orë më parë
Me shume