Prokuroria sekuestron ish-hotel Vollgën

Prokuroria sekuestroi sot ish-hotel Vollgën në Durrës, pronë e Emiljano Shullazit, aktualisht i arrestuar dhe në proces gjykimi për krijim grupi kriminal dhe vepra të tjera penale.

Prokuroria dyshon se pronësia e ish-hotelit është përfituar nga Zoti Shullazi me anë të kërcënimeve dhe falsifikimeve të dokumentave.

Procesi gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij do të zhvillohet nesër. Ata akuzohen për “krijim grupi të strukturuar kriminal”, “shkatërrim prone me eksploziv” dhe “gjobëvënie”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>