Prokuroria nis hetimin ndaj Elvis Rroshit

Prokuroria nisi sot hetimin për Elvis Rroshin, ish kryebashkiakun e Kavajës, i akuzuar për fallsifikim dokumentash.

Elvis Rroshi dyshohet se ka fallsifikuar dokumentat gjatë procesit të plotësimit të formularit të vetëdeklarimit, si dhe ka fshehur dënimin e tij nga gjykata italiane.

Elvis Rroshi dha dorëheqjen dje pasi sipas tij, vetëm dje e mësoi se ishte dënuar në Itali kur kishte qenë minoren.

Po dje, media publikoi dokumentet që vërtetonin se Elvis Rroshi ishte dënuar në Itali për veprën penale “përdhunim në grup.”

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>