2 kolonelë dekretohen nga Meta me gradën “Gjeneral”

Nga Exit News
2 kolonelë dekretohen nga Meta me gradën “Gjeneral”

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar me gradën “Gjeneral brigade”, kolonel Ilir Xhebexhia dhe Arben Kingji.

Kolonel Ilir Xhebexhia mban detyrën e zëvendës përfaqësuesit Ushtarak në NATO, dhe Atashe Ushtarak në Belgjikë dhe jo-rezident në Francë.

Kolonel Arben Kingji mban detyrën “Komandant”, i Batalionit të Mbështetjes, në forcat ushtarake.

Gradat madhore u jepen oficerëve me dekret të Presidentit të Republikës, me propozimin e Ministrit të Mbrojtjes.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>