2 metër larg njëri tjetrit, 20 mijë protestues në shesh kundër qeverisë së Netanyahut

Nga Exit News
2 metër larg njëri tjetrit, 20 mijë protestues në shesh kundër qeverisë së Netanyahut

Duket se pandemia e koronavirusit nuk i ka ndalur qytetarët izraelitë të protestojnë ndaj qeverisë.

Më shumë se 20 mijë izraelitë protestuan në sheshin e Tel Avivit kundër qeverisë së Kryeministrit Benjamin Netanyahu. Duke qëndruar gati 2 metër larg njëri tjetrit, ata kudërshtuan masat e marra nga qeveria izraelite për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Policia përcaktoi vendet ku mund të qendronin protestuesit si dhe i kërkoi organizatorëve të pajisnin qytetarët me maska dhe doreza.

izrael proteste
Izrael Proteste

Protestat në Izrael kanë nisur që në mars, pasi qeveria ndërmori disa masa të rrepta për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, deri në gjurmimin e qytetarëve përmes telefonit.

Izraeli rregjistron rreth 13,654 të infektuar me COVID-19, ndër të cilët 173 kanë humbur jetën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>