2 raste të reja me Covid-19, në QSUT

Nga Exit News
2 raste të reja me Covid-19, në QSUT

2 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Spitalin francez në QSUT. Sipas Report Tv, 2 të infektuarit ishin specializantë në këtë spital i cili mbulon tre shërbime, atë të ORL-së, Okulistikës dhe Oro-Maxillo-Facial.

QSUT-ja është vatra më e madhe e të infektuarve me 11 raste. Sot në vend u konfirmuan 57 raste me koronavirus, numri më i lartë që prej fillimit të epidemisë.

Ndërkohë vendi prej 18 majit është hapur plotësisht, me përjashtim të organizimit të dasmave, aktiviteteve sportive, dhe ceremonive mortore.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>