20 të vrarë në një sulm me eksploziv në Afganistan

Nga Exit News
20 të vrarë në një sulm me eksploziv në Afganistan

Të paktën 20 persona janë vrarë gjatë një sulmi me makinë-bombë në një stacion policor në Afganistan.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Tariq Arian tha se shëprthimi erdi nga një makinë ishte e mbushur me eksploziv.

Ai e cilësoi sulmin si ‘terrorist’, por deri më tani asnjë grup terrorist nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Sipas REL, ky sulm me makinë-bombë vjen teksa negociatorët e Qeverisë afgane dhe talibanët po takohen në Doha të Katarit, në përpjekje për t’i dhënë fund luftës 19-vjeçare në Afganistan. Talibanët kanë refuzuar që të pranojnë një marrëveshje armëpushimi, pavarësisht zhvillimit të bisedimeve të paqes, që nisën më 12 shtator.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme