Aktivitete përkujtimore në 103 vjetorin e Pavarësisë

Sot, Shqipëria shënon 103 vjetorin e Panvarësisë së vendit.

Presidenti Bujar Nishani dhe Kryeministri Edi Rama vendosën lule në Monumentin e Pavarësisë në Vlorë.

Ndërsa, Kryetari i Opozitës Lulzim Basha bëri homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Kombit”, në Tiranë.

Gjithashtu, Bashkia e Tiranës do të organizojë 50 aktivitete të ndryshme të përqëndruara në malin e Dajtit.

Lajme te ngjashme