Policia italiane kap 1.6 ton drogë që vinte nga Shqipëria

Dy shtetas shqitarë u arrestuan dhe 1,6 ton marjuanë u sekuestruan sot nga policia italiane në Portin e Barit. Të arrestuarit janë të moshës 47 dhe 53 vjeç.

Droga, me vlerë 16 milionë euro, ishte e fshehur mes një ngarkese panelesh druri në bordin e një kamioni. Ngarkesa kishte dalë nga Shqipëria përmes Portit të Durrësit.

Lajme te ngjashme