Shqiptari kultivon hashash pёr tё paguar pёr operacionin

Gjykata dënoi sot njё shqiptar nё Angli pёr kultivim ilegal tё hashashit. Arben Bakillarit, rreth një muaj më parë, iu gjetën mё shumё se 300 rrёnjё hashash nё banesёn e tij nё Angli.

46 vjeçari Bakillari u shpreh se i duheshin para pёr t’u operuar nga hernia diskale dhe kultivimin e hashashit e kishte parё si tё vetmen mundёsi fitimi.

Gjykata e dёnoi atë me gjashtё muaj burgim dhe dёbim pёr nё vendlindje pas pёrfundimit tё dёnimit.

Gjykatёsi u shpreh se Arbeni ka qenё thjesht personi qё kujdesej pёr rritjen e bimёve dhe jo pronari i tyre.

 

Lajme te ngjashme