Kryeministri Rama ka propozuar deputetin Gramoz Ruçi për postin e Kryetarit të Kuvendit. Zoti Ruçi, një ndër figurave më jetëgjata në PS, u zgjodh deputet në qarkun e Fierit.

 

Në parlamentin e kaluar, postin e kryetarit e mbajti Ilir Meta, i cili do të qëndrojë në detyrë deri më 24 korrik, ditë dhe kur emërohet President i Republikës.