Policia e Vlorës ka kapur ditën e sotme rreth 1 ton kanabis dhe ka arrestuar dy persona në zonës midis plazhit të LEvanit dhe Darëzezës.

Dy skafistët kanë qenë duke transportuar drogën me anë të një veliere me emrin “Nano Nini”.

Në momentin që policia e ka pikasur velierën, dy skafistët kanë hedhur drogën në det. Ende po punohet për zbardhjen e gjithë rrjetit të trafikut të kanabisit.