Rreth 212 kilogramë kanabis u sekuestruan sot nga policia e Vlorës. Lënda narkotike është gjetur në një banesë dy-katëshe në lagjen “Uji I Ftohtë”.

Policia ka arrestuar një 41 vjeçar me iniciale D.P dhe po vazhdon hetimet për zbulimin e grupit të narkotrafikantëve.