Policia arreston në spital protestuesit

Policia arreston në spital protestuesit

Policia po arreston disa prej banorëve të Astirit që protestuan sot përpara parlamentit.

Forca të shumta policore kanë mbërritur në spitalin e Traumës ku ndodhen disa prej protestuesve dhe i kanë arrestuar ata. Njëri prej të arrestuarve po shoqëronte të ëmën, e cila u lëndua gjatë protestës, në spital, kur policët e kanë arrestuar. Ende nuk dihen akuzat që rëndojnë mbi protestuesit.

Disa deputetë të opozitës ndodhen në spital për të vizituar protestuesit e lënduar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme