Krimi në familje, 7 viktima në 40 ditë

Krimi në familje, 7 viktima në 40 ditë

Që prej janarit 2019, 7 persona kanë humbur jetën si pasojë e krimit brenda familjes:

 – Mëngjesin e 12 shkurtit, Alket Arapaj, 44-vjeç, vrau gruan e tij Ervilma Seferaj 36-vjeçe, me armën e shërbimit. Ngjarja ndodhi në banesën e tyre në Allias, për arsye ende të panjohura.

 – Më 6 shkurt, në Vlorë, Teodor Lera, 57-vjeç, mbyti gruan e tij Eva Lera, 45-vjeçe, pas një grindje. Autori tentoi më pas vetëvrasjen, duke prerë damarët.

 – Më 14 janar, në Tiranë, Majlind Lila, 52-vjeç, vrau me armë zjarri vjehrrin, vjehrrën dhe më pas veten. Viktimat ishin 63 dhe 52 vjeç.

 – Më 2 janar, në Ballsh, Gazmend Musta, 33-vjeç, vrau gruan e tij 31-vjeçare dhe motrën e saj 18-vjeçare, me armë të ftohtë, në sy të fëmijëve të çiftit. Shkak i grindjes kishte qenë kërkesa e dy motrave për të shkuar te prindërit e tyre për festat, që është refuzuar nga burri, i cili kishte vetëm dy ditë që ishte rikthyer nga emigrimi në Greqi.

2 komente

    Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

    Lajme te ngjashme