12 deputetë të rinj betohen në Kuvend

12 deputetë të rinj betohen në Kuvend

12 deputetë të rinj u betuan sot në Kuvend, 8 prej të cilëve nga listat e PD-së dhe LSI-së.

Kështu nga nga lista e PD-së dhe LSI-së pranuan mandatin e deputetit:

 – Besnik Troplini – nga PD në qarkun Tiranë;

 – Edmond Stojku – nga LSI në qarkun Tiranë;

 – Halit Valteri – nga PD në qarkun Tiranë;

 – Krenar Rryçi – nga PD në qarkun Durrës;

 – Kostaq Papa – ngaPD në qarkun Tiranë;

 – Selami Janisheri – nga PD në qarkun Tiranë;

 – Suzana Topi – nga LSI në qarkun Elbasan;

 – Vasil Sterjofski – nga LSI në qarkun Korçë.

Me deputetët e rinj, shkon në 23 numri i deputetëve nga listat e PD-së dhe LSI-së që kanë pranuar mandatet e lënë në shkurt nga opozita.

Katër deputetë të rinj i janë shtuar dhe shumicës socialiste. Ata zëvendësuan deputetët që lanë mandatet për të kandiduar për kryetar bashkie në zgjedhjet e 30 qershorit.

 – Adriana Jaku, zëvendësministrja e Shëndetësisë, mori sot mandatin e Pjerin Ndreut në qarkun e Lezhës.

 – Eljo Hysko, kreu i Forumit Rinor të Partisë Socialiste, mori sot mandatin e Rakip Sulit, në qarkun e Tiranës.

 – Ardit Konomi, ish-Prefekti i Korçës, mori sot mandatin e Ilir Xhakollit në qarkun e Korçës.

 – Florenc Spaho, nënsekretar në degën e PS-së në Elbasan, mori sot mandatin e Nuri Belbës, në qarkun e Elbasanit.

1 koment

  1. da 17 Maj, 2019 në 3:33 am

    Vasil Sterjofski e ndryshoi mbiemrin nga Sterjo, drejtor i ujesjellsit Korces, perfaqesues i LSI.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme