Qëllohet me gur makina e Fatos Lubonjës

Qëllohet me gur makina e Fatos Lubonjës

Makina e publicistit opozitar Fatos Lubonja u vandalizua mesditën e së dielës duke u qëlluar me gur.

Mediat raportuan se xhami i përparëm i automjetit të Lubonjës qe thyer me një gur të madh.

Pak pasi lajmi u bë publik, policia tha se e arrestoi autorin e ngjarjes, ndërsa ajo u konsiderua si sulm ndaj gazetarëve kritikë.

Presidenti Ilir Meta dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e lidhën situatën me qeverinë, ndërsa ish-deputetja Albana Vokshi risolli në vëmendje gjuhën e përdorur nga Kryeministri Edi Rama ndaj gazetarëve:

1 koment

    Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

    Lajme te ngjashme