Emrat e 40 viktimave të deritanishme — përfundojnë kërkimet në Thumanë, vazhdohet në Durrës

Emrat e 40 viktimave të deritanishme — përfundojnë kërkimet në Thumanë, vazhdohet në Durrës

Grupet e kërkim-shpëtimit në orët e para të mëngjesit nxorrën nga rrënojat tre trupa të tjerë të pajetë në Thumanë dhe një në Durrës. Numri i viktimave ka shkuar në 40, ndër to 18 burra, 18 gra dhe 4 fëmijë të moshës 3,4 dhe dy 8 vjeç. Pjesa më e madhe e viktimave janë të moshës nga 17 deri në 20 vjeç.

Në Durrës deri tani janë 16 viktima:

1. Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç
2. Amelia Lala, 8 vjeç
3. Sadik Qato, 85 vjeç
4. Isah Abazi, 29 vjeç
5. Esiela Karanxha, 8 vjeçe
6. Flatar Zenelaj, 64 vjeç
7. Eviola Broshka, 28 vjeçe
8. Kristi Reçi, 24 vjeçe
9. Sehadete Lala, 79 vjeçe
10. Diana Karanxha
11. Eduart Reçi
12. Shemsedin Abazi
13. Dolora Reçi, 49 vjeçe.
14. Klaus Reçi, 21 vjeçe.
15. Griselda Lala, 22 vjeçe
16. Rozeta Meçja

Në Thumanë u gjetën 23 viktima:

1. Bukurije Leka
2. Erisa Cara
3. Ariela Lala 4 vjeçe
4. Fatmira Cuka 44 vjeçe
5. Selvie Lala 77 vjeçe
6. Saimir Greku
7. Kristjan Preçi 26 vjeç
8. Sardi Cuka 18 vjeç
9. Hajrie Vata 65 vjeçe
10. Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç
11. Drita Cakoni
12. Pëllumb Greku 57 Vjeç
13. Çelike Grupieku 57 vjeçe
14. Hajredin Çupi, 66 vjeç
15. Kastriot Cakoni, 58 vjeç,
16. Fatmira Cara vjeç 54
17. Hasan Cara vjeç 16.
18. Roledi Vata vjeçe 3
19. Suada Hysa vjeçe 18.
20. Ankthi Cara vjeç 65
21. Adelina Kabili vjeç 20
22. Almir Cara vjeç 26
23. Stela Zvergeci vjeç 20 (nga Korça).

Në Mamurras
1. Ersid Agim Hoxhalli, 32 vjec, (vdekur në aksident automobilistik).

Ministria e Mbrojtjes lajmëroi se operacioni i kërkimit në Thumanë është ndërprerë sepse nuk ka më të dhëna për trupa nën rrënoja. Ndërkohë vazhdon operacioni i kërkimit në Durrës.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme