Tirana me logo të re për 100-vjetorin e shpalljes kryeqytet

Nga Exit News
Tirana me logo të re për 100-vjetorin e shpalljes kryeqytet

Bashkia Tiranë ka vendosur që qyteti i Tiranës të ketë logo të re me rastin e 100-vjetorit e shpalljes si kryeqytet.

Për këtë, kryebashkiaku Veliaj ka hapur një garë publike, ku janë prezantuar më shumë se 50 logo.

Dje Veliaj prezantoi katër logot finaliste dhe ftoi qytetarët të votojnë në rrjetet sociale, pasi logoja fituese do të përzgjidhet nga ata:

“Kemi mbërritur në 4 finalistë. Disa janë emra shumë të njohur, por disa i shoh për herë të parë, ndaj menduam se mënyra më demokratike për ta bërë përzgjedhjen e fundit është ta hedhim në votim publik në rrjetet tona sociale (Twitter, Instragram, Facebook).”

Katër logot finaliste janë:

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme