Rama publikon video turbo-romantiko-folklorike për ‘natyrën e çuditshme të shqiptarëve’

Nga Exit News
Rama publikon video turbo-romantiko-folklorike për ‘natyrën e çuditshme të shqiptarëve’

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot paradite një video në Facebok ku ironizon shqiptarët e cuditshëm, që braktisin dhe shajnë Shqipërinë, që kalojnë nuk punojnë dhe vrasin kohën në kafe që tani koronavirusi i ka bllokaur në shtëpi.

Videoja është e mbushur me klishe steriotipizuese për natyrën e shqiptarit dhe nota patriotizmi dhe romantizmi folklorik.

 

MIRËMËNGJES😊 e vërtetë, jemi të çuditshëm ne shqiptarët… I LO❤E YOU🙏

MIRËMËNGJES😊 e vërtetë, jemi të çuditshëm ne shqiptarët… I LO❤E YOU🙏

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 19. März 2020

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme