Rama tall propozimet e Bashës

Nga Exit News
Rama tall propozimet e Bashës

Pasi kryetari i opozitës Lulzim Basha i drejtoi disa kërkesa ekonomike qeverisë, ka ardhur edhe përgjigjia e Kryeministrit.

Ai ka zgjedhur të tallet me këto propozime duke nënkuptuar se ato janë të pamundura nga ana financiare. Sipas, Zotit Rama ato mund të realizohen vetëm duke marrë borxh.

Më poshtë mesazhi në twitter i kryeministrit Rama:

“KY PLANI 7X7=42 QENKA LULE CORONE! ME KËTË I BIE T’IA BLUAJMË VETË KOCKËN VENDIT DHE T’U HAMË FËMIJËVE GJITHÇKA, MË SHPEJT SE SA VETË CORONA SYNON T’U MARRË FRYMËN MË TË MOSHUARVE! HAJDE PLAN HAJDE! NUK THONË KOT VESI DEL ME SHPIRTIN, S’KA CORONË QË E NXJERR! PFFFF…Ç’MASKARADË!”

1 koment

  1. Erald 16 Mars, 2020 në 7:41 pm

    O shoku pk ke mbi 50% te popullit qe mbijetojn me dite pune ca do iu japin femijeve ata me ndalimin e mjeteve dhe hecjen ne kemb qe ben ti apo ska gje vl mjafton mos te te bjer ty per pjes se pjesa tjt ska problem

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme