Të rinjtë e PD-së protestojnë: Edi Rama ka themeluar Republikën e Kanabisit

Të rinjtë e PD-së protestojnë: Edi Rama ka themeluar Republikën e Kanabisit

Të rinjtë e Partisë Demokratike kanë nisur që dje një aksion protestash kundër fenomenit të kanabisit që është përhapur në gjithë vendin.

Sot, të rinjtë kanë vendosur në makinat e qeveritarëve e deputetëve socialistë një stemë me bimën e kanabisit dhe shkrimin “Republika e Kanabisit – Themeluar nga Edi Rama 2013-2016”.

stema-3

Njëri prej të rinjve u shpreh se një nga arsyet përse e nisën këtë aksion ishte reportazhi i medias ndërkombëtare BBC ku Shqipëria cilësohej si kryeqyteti evropian i kanabisit.

“Kjo qeveri na ka bërë me turp duke na identifikuar gjithë bota si kryeqyteti i drogës,” deklaroi ai.

Një ditë më parë, të rinjtë protestuan duke mbjellë bimë fallco kanabisi përpara Kryeministrisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>