300 euro për kalimin e një emigranti, policia arreston 6 persona

Nga Exit News
300 euro për kalimin e një emigranti, policia arreston 6 persona

Policia ka arrestuar 6 persona për trafik të paligjshëm emigrantësh nga Lindja e Mesme drejt vendeve të BE-së.

“Këta persona merrnin nga 100-300 euro për çdo emigrant nga Bilishti në Tiranë dhe nga Tirana në drejtim të Kukësit ose Shkodrës”, shkruhet në njoftimin e Policisë.

Personat kanë qënë pjesë e një rrjeti ndërkombëtar trafiku qëniesh njerëzore.

Policia sekuestroi “12 000 euro, 1 milion lekë, një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, 10 aparate celuarë, mandate tërheqjeje shumash monetare nga agjensitë e transfertave të parave, si dhe dy automjete që shërbenin për të transportuar emigrantët”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>