35 nga 65 të prekurit me koronavirus të shtruar tek Infektivi

Nga Exit News
35 nga 65 të prekurit me koronavirus të shtruar tek Infektivi

35 pacientë të prekur nga koronavirusi janë të shtruar dhe po kurohen në spitalin Infektiv në QSUT.

Sipas EuroNews, tre persona janë shtruar në 24 orët e fundit: një grua e moshuar, e cila erdhi me urgjencë nga Patosi sot dhe dy pacientë të tjerë për të cilët nuk dihen ende detaje.

Gruaja e moshuar nga Patosi është mamaja e një prej pacientëvë të identifikuar më parë me koronavisur. Ajo u identifikua sot si e prekur, duke e çuar numrin total të të prekurve në 65.

Dje drejtuesja e ISHP-së Albana Fico njoftoi se 32 pacientë ishin të shtruar në Spitalin Infektiv të QSUT-së—tre prej të shtruarve janë në terapi intensive.

Nuk dihet ende nëse 3 pacientët e shtruar gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në terepi intensive apo jo.

Ndërkoha pjesa tjetër e të shtruarve është në gjendje të qëndrueshme.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>