38 ditë pas inagurimit, shkolla ‘Jeronim de Rada’ probleme me tubacionet

Nga Exit News
38 ditë pas inagurimit, shkolla ‘Jeronim de Rada’ probleme me tubacionet

Shkolla e saporikonstruktuar ‘Jeronim de Rada’, në Tiranë, duket se ka probleme të mëdha se tubacionet e brendshme, vetëm 38 ditë pas rikonstruktusionit të saj.

Muret e brendshme të saj janë lagur duke lënë të kuptohet se ka probleme me sistemin e tubacioneve.

Përfaqësuesi i PD-së Ndriçim Mehmeti publikoi të premten disa foto dhe video nga klasat e shkollës ku dallohen qartë problemet.

“Kjo është shkolla Jeronim De Rada, e inaguruar më 14 shtator 2020, pas një rikontruksioni që kushtoi 1 milion dollarë. Sot në datë 22 tetor 2020, mjediset e brendshme të shkollës kullojnë ujë dhe investimit 1 milion dollarësh i ka dalë boja në më pak se një muaj e gjysëm,” shkruan Mehmeti.

Ai i bëri thirrje SPAK-ut që të hetojë sa më parë dhe të verifikojë se çfarë ndodhi me inveistimin 1 milion dollarësh dhe si u shfaqën probleme vetëm 38 ditë pas inagurimit së punimeve.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme