4 vatra zjarri aktive në vend, digjen 2 banesa në Gjorm

Nga Exit News
4 vatra zjarri aktive në vend, digjen 2 banesa në Gjorm

4 vatra zjarri janë aktive në vend. Zonat në rrezik kanë qënë në fshatin Gjorm dhe Karaburun. Vatra e zjarrin ndodhen në:

Në fshatin Vithkuq të Korcës zjarri ka arritur deri në afërsi të Manastirit të Shën Pjetrit, monument culture.

Në fshatin Gjorm të Igumenicës u dogjën 2 shtëpi të pabanuara dhe fasada e disa banesave të tjera. Banorët e fshatit u evakuuan.

Në Karaburun vazhdon zjarri duke rritur rrezikun për prekjen e parkut të Llogarasë.

Në Nartë zjari u vu nën kontroll. Kryebashkiaku i Vlorës Leli njoftoi se po hetohet për zjarrëvënie të qëllimshme.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme