4 vatra zjarri aktive në vend, digjen 2 banesa në Gjorm

Nga Exit News
4 vatra zjarri aktive në vend, digjen 2 banesa në Gjorm

4 vatra zjarri janë aktive në vend. Zonat në rrezik kanë qënë në fshatin Gjorm dhe Karaburun. Vatra e zjarrin ndodhen në:

Në fshatin Vithkuq të Korcës zjarri ka arritur deri në afërsi të Manastirit të Shën Pjetrit, monument culture.

Në fshatin Gjorm të Igumenicës u dogjën 2 shtëpi të pabanuara dhe fasada e disa banesave të tjera. Banorët e fshatit u evakuuan.

Në Karaburun vazhdon zjarri duke rritur rrezikun për prekjen e parkut të Llogarasë.

Në Nartë zjari u vu nën kontroll. Kryebashkiaku i Vlorës Leli njoftoi se po hetohet për zjarrëvënie të qëllimshme.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>