4000 telefonata në javë nga personat e infektuar me Covid-19 drejt Urgjencës Kombëtare

Nga Exit News
4000 telefonata në javë nga personat e infektuar me Covid-19 drejt Urgjencës Kombëtare

4 mijë thirrje në javë nga persona të infektuar më koronavirus u regjistruan javën e kaluar në shërbimin e Urgjencës Kombëtare, QKUM.

Mesatarisht u regjistruan rreth 400 thirrje në ditë nga të infektuarit me koronavirus, njoftoi Urgjenca në rrjetet sociale, të martën.

Gjithashtu, u kryen 1300 vizita në shtëpi nga ekipet e Urgjencës gjatë javës së parë të shkurtit.

Urgjenca ngriti alarmin për rritjen e numrit të të infektuarve në moshat 15-24 dhe 25-35 vjeç. QKUM i bëri thirrje qytetarëve të kontaktojnë mjekun e familjes për të kryer testin dhe për të vazhduar mjekimin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>