Gjermani/ 5 të vdekur dhe disa të plagosur, një makinë hyn mes këmbësorëve

Nga Exit News
Gjermani/ 5 të vdekur dhe disa të plagosur, një makinë hyn mes këmbësorëve

Të paktën 5 persona u vranë , përfshirë një fëmijë 9-muaj, dhe disa të tjerë u plagosën kur burrë hyri me makinë në mes të një grumbulli personash në një zonë për këmbësorët në qytetin e Trier, në Gjermaninë jugperëndimorë, të martën, njoftoi policia.

Policia arrestoi shoferin e makinës, një 51 vjeçar me kombësi gjermane. Ai u morr në pyetje nga policia dhe do të hetohet për vrasje.

Prokurori tha se personi ishte i dehur dhe kishte përdorur ilaçe për çrregullime psiqike. Policia tha se personi nuk kishte asnjë arsye për veprimin e kryer, dhe se nuk kishte asnjë dënim të mëparshëm.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>