50 punonjës të shërbimit urban në Vlorë kërkojnë ‘pagën e luftës’

50 punonjës të shërbimit urban në Vlorë kërkojnë ‘pagën e luftës’

Punonjësit e autobusave në Vlorë kanë mbetur pa punë dhe pa “pagën e luftës” thuajse prej tre muajsh. 50 prej tyre protestuan të martën përpara zyrave të Prefekturës dhe Drejtorisë Rajonale të Tatimeve.

Firma që i punëson është mbyllur nga data 13 mars sipas urdhrave të Ministrisë së Shëndetësisë dhe ka injoruar kërkesat e punonjës

“Urdhri ka dalë në 20 mars, ne jemi shkëputur nga puna në datë 13, ndaj nuk na japin paratë. Kemi tre muaj pa punë, pa bukë jemi. Na thanë që do përfitojmë 40 mijë lekë dhe kemi aplikuar, dje na erdhi njoftimi që ik kërkoheni se ne nuk kemi ç’bëjmë.” – thanë protestuesit për A2CNN.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>