6 të infektuar në Kavajë, pesë prej tyre punonjës bashkie

Nga Exit News
6 të infektuar në Kavajë, pesë prej tyre punonjës bashkie

6 të infektuar me Covid-19 janë rregjistruar në qytetin e Kavajës, ndër të cilët pesë prej tyre janë punonjës të bashkisë.

Bashkia është mbyllur dhe të gjithë punonjësit janë karantinuar.

Ambjentet e bashkisë po dezinfektohen ndërsa po kryhen testimet e punonjësve.

Ndërkohë i infektuari i 6 është dërguar në spitalin e Infektiv në gjendje të rëndë.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme