613 kilogramë kokainë, Çekaj kërkon pafajësi në apel

Nga Exit News
613 kilogramë kokainë, Çekaj kërkon pafajësi në apel

Arbër Çekaj, i dyshuar për trafikimin e 613 kilogramëve kokainë ankimoi të martën vendimin e dënimit me 21 vite burg.

Ai argumenton se është i pafajshëm dhe i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme të Apelit rishikim të vendimit.

Me 15 shtator Gjykata e Posaçme e Apelit e dënoi Çekajn me 21 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar ai do të bëjë vetëm 14 vite burg.

Arbër Çekaj u ekstradua nga Gjermania më 19 shtator 2019 dhe doli para Gjykatës së Krimeve të Rënda më 21 shtator. Gjykata konfirmoi masën e arrestit ‘arrest me burg’.

Menaxheri i kompanisë Donald Lushaj dhe shoferi i kamionit Armando Pezaku janë arrestuar në flagrancë që në shkurt 2018, kur u kap dhe sasia e kokainës në portin e Durrësit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme