71 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19 në Kosovë

Nga Exit News
71 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të premten se në Kosovë në 24 orët e fundit janë regjistruar 2 viktima.

Ndërkohë, nga testimi i 3 377 mostrave në laboratorët publik dhe privat, kanë rezultuar 71 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 173 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 99 628  raste.

Mbeten 5 061 raste aktive.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë 1 rast (81 vjeç), Podujevë 1 rast (59 vjeç).

Prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 106 914  raste me COVID-19, prej të cilave tyre dhe 2 225 pacientë kanë humbur jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme