71 të infektuar me koronavirus në Kosovë

Nga Exit News
71 të infektuar me koronavirus në Kosovë

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë shkoi në 71 të mërkurën.

Autoritetet shëndetësore raportuan në mbrëmje se 8 persona rezultuan pozitivë nga 34 analizat e kryera në 24 orët e fundit.

Të infektuarit janë nga Prishtina, Vushtrria, Drenasi dhe Malisheva, kjo e fundit komuna me më tepër të infektuar në Kosovë 25 persona.

Aktualisht koronavirusi është përhapur në 14 komuna.  Kosova diagnostikoi të infektuarin e parë me koronavirus më 13 mars.

Rreth 9 ditë më vonë një 82-vjeçar u bë viktima e parë, ndërkohë që ende nuk ka një rast të shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme