8 viktima dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Nga Exit News
8 viktima dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të hënën se në Kosovë në 24 orët e fundit janë regjistruar 8 viktima.

Ndërkohë, nga testimi i 3 208 mostrave në laboratorët publik dhe privat, kanë rezultuar 345 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 518 pacientë, teksa numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 82 582 raste.

Mbeten 13 763 raste aktive.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 3 raste (76, 70, 49 vjeç), Kamenicë 1 rast (59 vjeç), Lipjan 1 rast (64 vjeç), Pejë 1 rast (77 vjeç), Prishtinë 1 rast (68 vjeç), Skenderaj 1 rast (80 vjeç).

Prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 98 341 raste me COVID-19, prej të cilave tyre dhe 1 996 pacientë kanë humbur jetën.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme