8 viktima dhe 488 të infektuar të rinj me Covid në Kosovë

Nga Exit News
8 viktima dhe 488 të infektuar të rinj me Covid në Kosovë

488 të infektuar të rinj me koronavirus janë zbuluar në 24 orët e fundit në Kosovë, mes 2 886  personave të testuar.

Në 24 orët e fundit, tetë pacientë me Covid kanë humbur jetën. Ndërsa 270 pacientë janë shëruar.

Numri total i rasteve pozitive është 70 185, ndërsa numri i rasteve aktive është 8 236.

Që nga fillimi i pandemisë 1 616 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Kosovë.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme