800 kg drogë dhe një i arrestuar në Radhimë

Dje, policia sekuestroi 808 kg marijuanë  dhe arrestoi një person, në Radhimë të Vlorës.

Sasia e drogës ishte ndarë në dy mjete, një fugon dhe një gomone.

Pronari i furgonit, Alban Koshi, u arrestua në flagrancë.

Policia ka shpallur në kërkim pronarin e gomones, i cili është identifikuar me inicialet R.M.

Deri më tani dihet që destinacioni i marijuanës ishte Italia. 

Lajme te ngjashme