83% e votuesve të PS mendojnë se qeverisja është shumë e korruptuar

Nga Exit News
83% e votuesve të PS mendojnë se qeverisja është shumë e korruptuar

83% e votuesve të PS mendojnë se qeverisja është shumë ose totalisht e korruptuar, sipas sondazhit të Barometrit në Euronews.

Nga ana tjetër, 82% e votuesve të PD thonë se qeverisja është totalisht e korruptuar ndërsa rreth 17% mendojnë se ka shumë korrupsion.

Ndërsa qytetarët që nuk votuan, të pyetur për korrupsionin, janë përgjigjur në masën 95% se qeverisja është shumë ose tërësisht e korruptuar.

votuesit

Korrupsioni në qeverisje është një pikë ku bashkohen shumica e qytetarëve shqiptarë pasi pavarësisht preferencave politike, mendojnë se shteti është shumë i korruptuar.

Sondazhi pyeti 1000 qytetarë në zona urbane dhe rurale të Shqipërisë nga intervista ballë për ballë në periudhën 10-28 gusht 2021.

Sondazhi zbuloi gjithashtu se 92% e qytetarëve mendojnë se në qeverisje ka shumë ose totalisht korrupsion.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>