87 kandidat për deputet rezultojnë me 0 vota

Nga Rezearta Caushaj
87 kandidat për deputet rezultojnë me 0 vota

Nga numërimi i votave të kandidatëve deri në oren 18.30 të së enjtes, sipas të dhënave të publikuara nga KQZ-ja, u konstatuan 87 kandidat me 0 vota.

Ata janë përgjithësisht kandidat të partive të vogla, ku numrin më të madh të kandidatëve të pavotuar e kanë partitë Balli Kombëtar dhe Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët.

Më poshtë sjellim shpërndarjen e kandidatëve sipas qarqeve.

Qarku Berat

 1. Esmeralda Dusho, e renditur e 8 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Aleks Bezhani, i renditur e 8 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 3. Milika Kurici, Olsi Zylyftari dhe Fjorida Demko, renditur respektivisht në vendet 6,7 dhe 8 në listën e Partisë Aleanca Demokracia e Re.

Qarku Dibër

 1. Dilaver Shala, renditur i 5 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Adelina Teta, renditur i 5 në listën e Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare

Qarku Durrës

 1. Kristina Saliasi, Lena Saliasi dhe Pëllumb Brakollari, të renditur në vendin e 5, 11, 13 përkatësisht në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Sonila Aliu, renditur e 8 në listën e Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare;
 3. Briana Bino dhe Albi Ceno, të renditur në vendin e 11 dhe 12 përkatësisht në listën e Bindjes Demokratike;
 4. Valdet Gjinali Deralla, renditur i 13 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 5. Dorina Veliu dhe Valdet Gega, të renditur në vendin e 11 dhe 13 përkatësisht në listën e Partisë Lëvizja e Re;

Qarku Elbasan

 1. Irida Alimadhi, renditur e 13 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Ina Xhafer, Sara Tarllamishi dhe Artur Prishtina, renditur përkatësisht të 10,13 dhe 14 në listën e Lëvizjes Demokratike Shqiptare;
 3. Klevis Capja, Marjana Dollani, Elton Kullolli dhe Afërdita Cani, renditur të 7,11,13 dhe 14 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët.

Qarku Fier

 1. Tomorr Dyrmishi dhe Sorjana Kume, të renditur në vendin e 15 e 16 respektivisht në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Ilda Qarri dhe Klaudio Cobaj, të renditur në vendin e 15 e 16 respektivisht në listën e Lëvizjes Demokratike Shqiptare;
 3. Anila Prifti dhe Lorenc Shehaj, të renditur në vendin e 13 e 17 respektivisht në listën e Bindjes Demokratike;
 4. Nafie Qerimi dhe Roland Llato, renditur respektivisht në vendin e 13 dhe 14 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 5. Grisela Xhika, renditur e 13 në listën e Lëvizjes për Ndryshim.

Qarku Gjirokastër

 1. Luljeta Haxhillari dhe Majlind Duro, renditur në vendin e 4 dhe 5 respektivisht në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Klaudjo Monci, renditur i 5 në listën e Bindjes Demokratike;
 3. Odhiseo Gremo dhe Rudjana Shkrepa, renditur i 2 dhe 3 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 4. Dorina Ahmeti, Rigest Lusha, Fitime Proda dhe Jorgo Papa, të renditur respektivisht në vendin e 2,4,5 dhe 6 në Partisë Lëvizja e Re;
 5. Igli Aliko dhe Sibora Sulillari, renditur në vendin e 4 dhe 6 respektivisht në listën e Partisë Aleanca Demokracia e Re;
 6. Renaldo Rama, renditur i 4 në listën e Partisë Lëvizja për Ndryshim;

Qarku Korçë

 1. Luan Mulla, renditur i 4 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Xhoi Laraku, renditur i 11 në listën e Partisë Lëvizja e Re.

Qarku Kukës

 1. Klodiana Hasanaj, renditur e 3 në listën e Partisë Bindja Demokratike;
 2. Akil Sokolaj dhe Jetmira Shabani, renditur i 1 dhe 3 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët.

Qarku Lezhë

 1. Sarina Zaja dhe Pali Panxhi, renditur në vendin e 3 dhe 7 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 2. Kejsi Papa, renditur e 8 në listën e Partisë Nisma Thurje;
 3. Suzana Nikshiqi, renditur e 7 në listën e Partisë Lëvizja e Re.

Qarku Shkodër

 1. Dorian Vukaj, Ardi Mukri dhe Hylvi Brahimi, renditur në vendin e 7,9 dhe 11 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Genc Luanaj dhe Violeta Hoxha, renditur në vendin e 7 dhe 11 në listën e Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare;
 3. Anxhelo Nika, Jurgen Fregjaj dhe Bardhe Lisi, renditur në vendin e 6,9 dhe 10 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 4. Xhegi Dyrmishi, renditur e 7 në listën e Partisë Aleanca Demokracia e Re.

Qarku Tiranë

 1. Gerald Rroshi, Cyme Lulaj, Klodian Aliaj dhe Gëzim Hysenllari, renditur respektivisht në vendin 26,27,34 dhe 35 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Fatjon Haxhiu dhe Mario Ciko, renditur në vendin e 14 dhe 19 në listën e Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare;
 3. Devi Fing-ja, renditur i 31 në listën e Partisë Bindja Demokratike;
 4. Hyqmet Hamati, Jonida Gjoka, Xhejni Pole dhe Mimoza Shosha, renditur në vendin e 8,30,32 dhe 33 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 5. Eduard Kola, renditur i 25 në listën e Partisë Nisma Thurje;
 6. Autora Kalemi dhe Fatlinda Elezi, renditur në vendin e 26 dhe 28 në listën e Partisë Lëvizja e Re.

Qarku Vlorë

 1. Adriana Lamaj, renditur e 9 në listën e Ballit Kombëtar;
 2. Almer Zyka, renditur i 10 në listën e Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare;
 3. Albriç Deraj, Lejka Bonjakaj, Elsaveta Beqiraj, Dhionis Kënini dhe Jetnor Haruni, renditur respektivisht në vendin e 2,3,6,8 dhe 11 në listën e Aleancës Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët;
 4. Elsina Gjindali dhe Anisa Aliu, renditur respektivisht në vendin e 9 dhe 10 në listën e Partisë Nisma Thurje;
 5. Gentian Halilaj, renditur i 10 në listën e Partisë Lëvizja e Re.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>