Albin Kurti pozitiv me Covid-19

Nga Exit News
Albin Kurti pozitiv me Covid-19

Ish-kryeministri i Kosovës dhe drejtuesi i ‘Vetëvendosjes’, Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Lajmin e bëri të ditur vetë Kurti përmes një postimi në Facebook, të mërkurën.

“Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës. Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, shkroi Kurti.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme