Kurti prezanton zyrtarisht Adelina Grainica-n si deputeten më të re të LVV

Nga Exit News
Kurti prezanton zyrtarisht Adelina Grainica-n si deputeten më të re të LVV

Kalimi i deputetes së PDK, Adelina Grainica, në Lëvizjën Vetëvendosje është rikonfirmuar nga kryeministri Albin Kurti, njëkohëisisht kreu i LVV.

Përmes një statusi në rrjetin Twitter, Kurti ka prezantuar Grainica-n, duke shkruar se ajo është në përfundim të studimeve Master në Universitetin Amerikan në Kosovë.

Do të punojmë bashkë për progresin e gjithmbarshëm,” shkruan Kurti.

PDK ka reaguar mbi kalimin e deputetes në LVV duke e shkarkuar nga çdo funksion dhe duke e akuzuar për pazare me Albin Kurtin.

Qysh më herët Exit raportoi se Adelina Grainca, deputete e PDK-se kishte merr pjesë të dielën në votim në dy raundet e fundit për zgjedhjen e Presidentit, kur ende nuk dihej nëse kjo nënkuptonte një shkëputje nga PDK.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme