Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit çon në SPAK shembjen e Teatrit

Nga Exit News
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit çon në SPAK shembjen e Teatrit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paditur në SPAK autoritetet shtetërore për shembjen e godinës.

Në një deklaratë për shtyp, të premten, përfaqësues të Aleancës u shprehën se kanë besimin se SPAK so ët hetojë dhe do të nxjerr para përgjegjësisë fajtorët.

Teatri Kombëtar u shemb në shkelje të ligjit më 17 maj 2020, nga Bashkia Tiranë

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>