Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit çon në SPAK shembjen e Teatrit

Nga Exit News
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit çon në SPAK shembjen e Teatrit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paditur në SPAK autoritetet shtetërore për shembjen e godinës.

Në një deklaratë për shtyp, të premten, përfaqësues të Aleancës u shprehën se kanë besimin se SPAK so ët hetojë dhe do të nxjerr para përgjegjësisë fajtorët.

Teatri Kombëtar u shemb në shkelje të ligjit më 17 maj 2020, nga Bashkia Tiranë

Lajme te ngjashme