Aleanca për Mbrotjen e Teatrit, Sorekës: Mos fol më kurrë për drejtësi dhe për demokraci

Nga Exit News
Aleanca për Mbrotjen e Teatrit, Sorekës: Mos fol më kurrë për drejtësi dhe për demokraci Aleanca per Teatrin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kërkoi Ambasadorit Soreca, të mos flasë më për drejtësi dhe demokraci në Shqipëri.

“Kjo situatë është përtej përshkallëzimit. Teatri u shkatërrua. Tani, na bej të gjithëve një nder, dhe mos fol më kurrë për drejtësi dhe demokraci në Shqipëri”, ju përgjigj në twitter Aleanca, deklaratës së Ambasadorit Soreca për Teatrin.

4 komente

 1. t 17 Maj, 2020 në 1:35 pm

  AMT tani duhet te quhet Aleanca per Mbrojtjen e Demokracise,te ciles ti bashkohen te gjithe intelektualet e ndershem e paparti

 2. Durim 17 Maj, 2020 në 1:39 pm

  Kjo e sotshmja nuk eshte Tirana jone, nuk eshte Shqiperia jone!

 3. nine 17 Maj, 2020 në 2:08 pm

  Nuk gjej fjale te pershkruaj humbjen e ketyre dy godinave te teatrit ,qe ishin historia e artit teatror,edhe ashtu pa vene dore ne to ishin te bukura.Asgje nuk ngeli nga Tirana e dikurshme.Do te bejne nje cope teatri ,qe do i zihet fryma nga kullat,sa per te thene eshte ndertuar.Keshtu u veprua me lodrat te 7 xhuxhat,keshtu me stadiumin Q.Stafa,nje bunker me godine te larte se mua nuk me duket stadium,pa piste atletike siq jane ne bote.Apo sheshi Skenderbej i bere me pllaka te arnuara gungaqe dhe me driza e ferra.I hoqen pemet e larta mbrapa kalit te Skenderbeut.Gjithcka behet per perfitim jo per te lene diçka te bukur ne jete

 4. hajrie 17 Maj, 2020 në 2:59 pm

  BE don stabiliokraci mbeshtet pushtetet jo popullin!!!!!

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme