Aleanca për Teatrin i kërkon SPAK të sekuestrojë Teatrin Kombëtar

Nga Exit News
Aleanca për Teatrin i kërkon SPAK të sekuestrojë Teatrin Kombëtar

Përfaqësues të grupimit ‘Aleanca për Teatrin’ i kanë kërkuar Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion të sekuestrojnë Teatrin.

“Kemi kërkuar që të mbyllet hetimi dhe të çohen të pandehurit para gjykatës. Kemi kërkuar marrje të sekuestros preventive mbi teatrin”, u shpreh Adriana Kalaja në një reagim për median.

Aleanca për Teatrin ka dërguar një padi të re tek SPAK me prova të reja, për ndalimin e ndërtimit të godinës së re të Teatrit.

Ajo e quajti vendimin e Gjykatës Kushtetuese të “paracaktuar”.

“Gjykata nuk e ka marrë në shqyrtim kërkesën tonë në lidhje me vendimin e Këshillit Bashkiak, për shkak të kuorumit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>