Ambasada britanike i bashkohet BE-së dhe OSBE-së: Kreu i AMA-s të zgjidhet nga Kuvendi i ri

Nga Exit News
Ambasada britanike i bashkohet BE-së dhe OSBE-së: Kreu i AMA-s të zgjidhet nga Kuvendi i ri

Ambasada Britanike në Tiranë iu bashkua thirrjes së OSBE-së dhe BE-së për votimin e kreut të ri të dhe anëtarëve të bordit të Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA), nga Kuvendi i ri, në shtator.

“Sot theksojmë thirrjen e partnerëve ndërkombëtarë për të garantuar profesionalizmin e AMA-s përmes zgjedhjes së kandidatëve të pavarur në strukturat drejtuese të institucionit”, shkruhet në njoftimin për media të ambasadës, të mërkurën.

Ambasada thekson rëndësinë e ndjekjes së proceduarve transparente për zgjedhjet e “të gjithë aktorëve të medias te rregullat, ligji dhe autoritetet publike”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>