Ambasada britanike mbështet thirrjen e eurokomisioneres Gabriel për dialog

Nga Exit News
Ambasada britanike mbështet thirrjen e eurokomisioneres Gabriel për dialog

Mbas reagimit të eurokomisoneres Gabriel, ambasada britanike bëri gjithashtu thirrje për dialog konstruktiv me të gjithë aktorët në fushën e trashëgimisë kulturore.

Në një postim në Twitter, ambasada shkruan:

“Ne mbështesim thirrjen e Komisioneres të BE-së Gabriel për dialog dhe tu japet kohën dhe hapësirën të përfshirëve që kjo të ndodhë me mirëkuptim. Dialogu nuk është humbje kohe, veçanërisht në këto kohë të trazuara”

Më herët eurokomisionerja Maryia Gabriel, kritikoi vendimin e Këshillit Bashkiak dhe bëri thirrje për dialog mes institucioneve dhe grupeve të interesit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme