Ambasada e SHBA nxit qytetarët të aplikojnë për t’u bërë pjesë e BKH-së

Nga Exit News
Ambasada e SHBA nxit qytetarët të aplikojnë për t’u bërë pjesë e BKH-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u ka bërë thirrje qytetarëve të aplikojnë për vendet e lira në Byronë Kombëtare të Hetimit.

Në një postim në Facebook, ambasada shkruan se të gjithë ata që kërkojnë të bëhen si një nga agjentët e FBI-së, t’i përgjigjen thirrjes së BKH-së për rekrutimin e agjentëve.

“BKH-ja po kërkon gra dhe burra nga një gamë e gjerë prejardhjesh profesionale, të cilët mund të përmbushin standardet e tyre të larta të zhdërvjelltësisë mendore dhe aftësisë fizike, të ngjashme me ato të FBI”, shkruan ambasada e SHBA-së.

Një javë më parë, BKH shpalli garën për 32 hetues pranë këtij insitucioni.

Deri më tani 28 kandidatë për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit kanë përmbushur kushtet e sigurisë dhe janë pranë certifikimit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme