Ambasadorët e BE dhe SHBA takim për zgjedhjet në Shqipëri

Nga Exit News
Ambasadorët e BE dhe SHBA takim për zgjedhjet në Shqipëri

Ambasadorja amerikane ka zhvilluar të hënën një takim edhe me ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca.

“Shumë sfida para nesh – zbatimi i Reformës në Drejtësi, zgjedhjet 4/25, oferta e Shqipërisë për në BE – por një gjë është e sigurt: Luigi Soreca  dhe jam dakord që bashkëpunimi SHBA- BE në mbështetje të Shqipërisë është më i fortë se kurrë”, shkroi ajo në Twitter.

Më herët Kim postoi në Twitter një foto nga takimi me kryetaren e OSBE ku po ashtu kishin diskutuar për zgjedhjet e 25 prillit.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>