Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë Ramën

Nga Exit News
Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë Ramën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së Luigi Soreca kanë takuar të hënën kryeministrin Rama.

Mendohet se tema kryesore e bisedimeve ka qenë reforma zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese për listat e hapura, të cilat Rama ka thënë se do të miratohen ne kuvend në 30 korrik.

Nga 27 deri në 30 korrik, kuvendi do të mblidhet çdo, ndërsa pritet të bëhen takime dhe në Këshillin Politik mes shumicës socialiste dhe opozitës jashtëparlamentare për të diskutuar hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve parazgjedhore.

1 koment

  1. xhimi 27 Korrik, 2020 në 11:29 am

    Shkoni lepijani bythen por prap s’ka per t’ua fut ne pordhe

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme