Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë Ramën

Nga Exit News
Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë Ramën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së Luigi Soreca kanë takuar të hënën kryeministrin Rama.

Mendohet se tema kryesore e bisedimeve ka qenë reforma zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese për listat e hapura, të cilat Rama ka thënë se do të miratohen ne kuvend në 30 korrik.

Nga 27 deri në 30 korrik, kuvendi do të mblidhet çdo, ndërsa pritet të bëhen takime dhe në Këshillin Politik mes shumicës socialiste dhe opozitës jashtëparlamentare për të diskutuar hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve parazgjedhore.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>