Ambasadori britanik kërkon zgjidhje paqësore për vrasjen e Klodianit

Nga Exit News
Ambasadori britanik kërkon zgjidhje paqësore për vrasjen e Klodianit

Apelit kundër dhunës në protestat për vrasjen e Klodian Rashës, i është bashkuar edhe ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman.

Ai ka shprehur ngushëllimet për familjen e 25-vjeçarit dhe ka bërë thirrje për zgjidhje paqësore.

I shprehim solidaritin dhe ngushëllimet familjes së Klodian Rashës. Drejtësia duhet të vendoset. Dhe duhet parë se po vendoset. Ne e kuptojmë pse njerëzit janë të zemëruar dhe mbështesim të drejtën për protestë paqësore. Le t’i zgjidhim gjërat në mënyrë paqësore.”, ka shkruar Norman në Twitter.

Thirrje për distancim nga dhuna kanë bërë edhe ambasadorët e SHBABE dhe Gjermanisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>